AZ CENTRUM Havlíčkův Brod - Středisko volného času Zařízení je příspěvkovou organizací zřizovanou Městem Havlíčkův Brod

Králičí HOP v AZ CENTRU

pondělí, 19. září 2022
1243_kralici_hop_1.jpg

Pro milovníky zvířat, zejména králíčků všeho druhu, jsme na školní rok 2022-2023 připravili nový a naprosto unikátní zájmový útvar, který v naší nabídce nemá obdoby. Přijďte se podívat na ukázkovou hodinu v sobotu 1. října 2022 v 9:00 do tělocvičny AZ Centra.

Pojďme spolu s naším malým kamarádem zkusit něco nového! Kroužek králičího hopu má děti navést, jak správně motivovat svého králíčka ke skákání přes překážky. Zdolávání překážek je pro ně přirozeným pohybem a pokud jsou dobře vedeni, skákání je velmi baví. Děti tak prohloubí svůj vztah se svým mazlíčkem díky společné aktivitě, která dává smysl. V průběhu kroužku se, mimo jiné, děti dozví, jak správně o svého králíčka pečovat a jak s ním zacházet. Trénovat budeme každou sobotu v tělocvičně AZ centra v Havlíčkově Brodě na kobercích, v případě vhodného počasí, budeme venku na Plovárně. Kroužek je vhodný pro děti od 6 let a pro králíčky bez omezení věku a rasy. Děti potřebují vhodné kšírky a vodítko dlouhé min. 2 metry, (nejlepší je lehká pletená nylonová šňůra), možno zakoupit obojí na kroužku, dále vhodnou přepravku na králíčka nejlépe s vrchním otvíráním a s připevněnou napaječkou s vodou, v přepravce nejlépe hobliny a hlavně seno. Dále vhodné přezůvky do tělocvičny. Délka lekce 1,5 h.
Lektorkou je Vendy Marková, majitelka 4 kilového králíka Alberta z azylu, se kterým nedávno objevila kouzlo králíčího hopu a moc je to oba baví!